×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 21 May , 2024

332861_785

به گزارش سیرجان خبر به نقل از مشرق، سرکردگان گروهک‌های سلفی در مصر، خواستار حمله به کشورها و طرف‌هایی شدند که حامی نظام سوریه و شخص “بشار اسد” رئیس‌جمهوری این کشور هستند و از شیعیان ایران و حزب‌الله لبنان به عنوان اهداف اصلی این جنگ نام بردند.

این اظهارات طی بیانیه ای عنوان شده است که امروز یکشنبه از سوی جنبش‌های سلفی جهادگرا در مصر منتشر شد و ذیل آن را شماری از سران این گروه‌ها از جمله “محمد الظواهرى” برادر “اَیمن الظواهرى” سرکرده گروه تروریستی “القاعده” امضا کرده‌اند.

این بیانیه در پاسخ به سخنان دیشب “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب‌الله لبنان منتشر شد که وی در آن به حضور رزمندگان این حزب در نبردهای سوریه برای حمایت از ارتش سوریه در رویارویی با گروه‌های تکفیری، اذعان کرد.

این بیانیه افزوده است: هدف از آنچه در شهر “القصیر” از توابع استان حمص در غرب سوریه می‌گذرد تقسیم منطقه به کشورهای کوچک “نصیری” یا “علوی” است که “بشار اسد” رئیس‌جمهوری سوریه پیرو آن است.

بیانیه گروه‌های سلفی جهادگرا در مصر می‌افزاید: هدف از تحولات القصیر، تشکیل کشور “رافضی” برای شیعیان دوازده امامی، “یهودیان” و “دروزی‌ها” است تا بدین ترتیب اهل سنت را به محاصره خود درآورند!

این بیانیه همچنین ایران، حزب‌الله و شیعیان دوازده امامی را به طور کلی به دخالت در جنگ سوریه متهم می‌کند و مدعی است که هدف از این مداخله، حمایت از طایفه نصیری علوی است تا دو هدف اساسی و مهم را محقق کنند. یک: تقسیم منطقه به کشورهای کوچکی که کلاً شیعه دوازده امامی و تابع و وابسته به ایران و حزب‌الله لبنان باشند و دوم اینکه کینه و نفرت خود را از اهل‌سنت تسکین بخشیده و آرام کنند!

این بیانیه تأکید کرده است که هرکس به نظام سوریه و ارتش این کشور در “القصیر” کمک کند واجب‌القتل است و باید کشته شود، چون از جمله دشمنان سرسختی است که جز با کشتن وی نمی‌توان از شر آن در امان ماند!

این بیانیه در ادامه آورده است: از اهل سنت و به خصوص مبارزان و مجاهدان آنها در کشورهایی که شیعیان بر آنها به طور عام حکومت می‌کنند، می‌خواهیم که این کشورها را هدف قرار دهند و نبردها و جنگ‌ها را به داخل این کشورها انتقال دهند تا این کشورها دریابند که نتیجه و رهاورد اقدامات آنها بسیار دردناک و وخیم است و اهل سنت جماعت و گروهی مرتبط با یکدیگر و حامی و پشتیبان یکدیگر هستند و هیچ کس از اقدامات دیگری مبرا نمی‌شود.

از حدود دو هفته پیش ارتش سوریه تلاش می‌کند با کمک و یاری رزمندگان حزب‌الله لبنان بر شهر القصیر به عنوان یکی از مراکز مهم گروهک‌های تروریستی تکفیری و مزدوران مرتجع مورد حمایت وهابیون، تسلط پیدا کند که در کنار مرزهای سوریه و لبنان قرار دارد و حلقه ارتباطی دمشق، پایتخت سوریه با مناطق ساحلی آن در غرب این کشور به شمار می‌آید.

حضور رزمندگان حزب‌الله در کنار نیروهای ارتش سوریه، اعتراض و انتقاد رژیم‌های وابسته و مرتجع عربی و همچنین کشورهای غربی را به دنبال داشته است.

براساس آمارهای ادعایی منتشرشده از سوی مرکز پیگیری حقوق بشر در سوریه که سازمانی غیر دولتی و مخالف نظام سوریه است، طی هشت ماه گذشته بیش از ۱۰۰ رزمنده حزب‌الله در نبردهای جاری در سوریه در کنار ارتش این کشور به شهادت رسیده‌اند. این در حالی است که حزب‌الله، آمار اعلام‌شده را غیرواقعی و بزرگنمایی‌شده می‌داند و اعلام کرده که آمار شهدای این حزب در درگیری با تروریست‌های وهابی در سوریه، کمتر از رقم اعلام‌شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.