×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 30 May , 2024
نگاهی کوتاه به باشگاه پرحاشیه شهرداری سیرجان

با نگاهی گذرا و کوتاه به روند تغییرات در هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری سیرجان خیلی راحت میتوان متوجه شد که باشگاه داری کار شهرداری نیست.

به گزارش سیرجان خبر؛ باشگاهی که هیات مدیره‌اش مدتهاست متشکل از برخی معاونین پر‌مشغله شهرداری از قبیل معاون‌مالی و اداری یا معاون‌خدمات، یا معاون‌شهرسازی بوده و عملا خروجی مطلوبی جز مسابقات یک‌تیم فوتبال نداشته، چگونه میتواند به فعالیت های فرهنگی و ورزشی در سطح شهر و برای همه رشته‌ها و همه محله ها بپردازد؟
مگر قرار نبود امکانات عادلانه توزیع‌شود؟ شهری‌که هنوز یک مجتمع‌ورزشی به مالکیت شهرداری و برای استفاده عموم مردم ندارد، چگونه بودجه و امکانات ورزشی‌اش باید در‌اختیار یک رشته‌خاص و یک‌تیم قرار‌گیرد؟
سوء‌تفاهم نشود، حمایت از ورزش بانوان و تیم‌های ورزشی‌محلی‌جای‌خود، اما آیا می‌توان با‌مدیریت شهری و خدماتی، یک‌تیم‌ورزشی را اداره‌کرد؟ و یا از بودجه‌عمومی و جیب‌مردم برای یک‌تیم هزینه‌کرد و هر سال بر‌هزینه‌مدیریت و‌حفظ و‌ارتقاء‌آن‌افزود در حالیکه بسیاری از محلات این شهر‌تشنه حداقل امکانات ورزشی هستند؟
باشگاه پر‌تنش و چالشی همچون باشگاه فرهنگی ورزشی‌شهرداری‌سیرجان، قاعدتاً جلسات متعددهیئت مدیره را می‌طلبد که‌باید پرسید آیا با‌وجود حجم گسترده فعالیتهای خدماتی و عمرانی شهرداری، برخی معاونین شهردار می توانند‌ هم به وظایف اصلی خود در حوزه‌های تخصصی شهری بپردازند و هم فعالیتهای فرهنگی و ورزشی شهرداری را مدیریت و هدایت‌کنند؟
از طرفی‌هم نمی‌توان افراد کم‌تجربه و ناکارآمد را به عضویت هیئت مدیره باشگاه انتخاب کرد، و از سویی دیگر نیز نمی شود مجموعه‌ای که تحت مدیریت و نظارت‌شهرداری است را توسط‌افرادی بیرون از این مجموعه مدیریت‌نمود.
فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی شهرداری هم نباید تعطیل شود(هرچند‌علیرغم عنوان‌فرهنگی ورزشی‌این باشگاه، عملا‌فعالیت قابل توجه‌فرهنگی از این مجموعه رؤیت نشده‌است و امور ورزشی نیز تقریبا در همان‌تیم فوتبال بانوان خلاصه می‌شود) شاید این حدس اشتباه نباشد که بیشترین جلسات هیئت مدیره مرتبط با تصمیم‌گیری‌ها‌برای‌تیم بوده‌و‌هست.
با‌تنها کمی‌فکر‌کردن می‌توان به این نتیجه رسید که‌نه شهرداری می‌تواند تیم‌داری کند و نه به نفع اعضای یک تیم است که‌تحت مدیریت پر‌چالش شهرداری‌ها با همه حرف و حدیث های تحقق یا عدم تحقق بودجه‌مرتبط با تیم باشند. همچنین این نکته هم بسیار قابل تأمل است که نبایستی از بودجه عمومی یک‌شهر صرف یک رشته‌خاص ورزشی‌کنند و سایر رشته ها و ورزش همگانی و ورزش محلات، قربانی تمایل قهرمانی مدیران و مربیان و … شوند چرا که امکانات و فرصتهای ورزشی که شهرداری می تواند ایجاد کند حق آن نوجوان و جوان مناطق محروم و حاشیه نشین‌هم هست.
با این وجود‌شورای شهر و شهرداری در‌آزمونی قرار گرفته‌اندکه عملکردشان توسط همگان قضاوت خواهد شد.
علیرغم تمام افتخار آفرینی های تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان، با توجه به چالش های مکرر این تیم برای شهرداری، بهتر است تا دیر نشده، در جهت حفظ ظرفیت این تیم سیرجانی، روی واگذاری امتیاز آن و کسب درآمدی قابل قبول برای شهرداری هم فکر کنند و تصمیم بگیرند که یا تیم داری کنند یا شهرداری.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.